Reklam Yönetimi

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal medya reklamları, internet üzerinde bulunan paylaşım alanlarında yapılan reklam türlerine denmektedir. Bu platformlar Instagram, Twitter, Facebook ve aklınıza gelebilecek her türlü sosyal medyalardır.  Fakat reklam verme işi oldukça karmaşıktır. Hedef kitle ve anahtar seçimi konusunda zorluk çekebilirsiniz. Bu aşamada Eksa Bilişim sizlerin yanında yer alıyor. Verdiğimiz reklamcılık hizmeti ile marka değerinizi yukarı taşıyoruz.

Sosyal medya kullanan kişilerin sayısı günden güne arttığı için reklamlarınızı dijital olarak yayınlamanızın tam vakti. Artık sokaklardaki insan sayısı gittikçe azaltmaktadır. Sosyal medyanın insanların hayatına girmesi ile birlikte herkes vaktini evinde geçirmeye meyillidir. Dışarı çıkanlarında takıldığı mekanlar belli olup, reklamı fiziksel olarak vereceğiniz yeri görme şansları çok düşüktür. O yüzden reklam vermek şu an için sosyal medya platformları için en mantıklı seçenektir. Sosyal medya üzerinden her şehirden, her il ve ilçeden hedef kitlenize ulaşabilirsiniz. Bu da marka değerinizin büyümesinde oldukça etkili bir yöntem olacaktır. Tüm Türkiye tarafından tanınmam hem işletmeniz adına hem de ürün veya hizmetinize artacak olan sipariş sayısına fazlasıyla yarayacaktır. Dijital reklam artık günümüzün en popüler reklam yayınlama platformudur.

Sosyal Medya Reklam Yayınlama Avantajları

Sosyal medyada yayınlayacak olduğunuz reklamların fiziki reklamlara göre çok daha fazla avantajı bulunmaktadır. Hem düşük maliyet hem de geniş kitlelere ulaşabilme açısından bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Hedeflenen süre içerisinde hedef kitleye en hızlı şekilde ulaşabileceğiniz gibi markanızın kalitesini de hızlı bir şekilde yükseltebilirsiniz.

  • Reklamınızı kullanıcılara kolay erişim ayrıcalığı ile yayınlayabilirsiniz. Böylece reklamınızı görecek hedef kitle zorlanmadan sizi tanıyabilir. Geniş kitleye yayınlayacak olduğunuz

reklamınız kısa süre içerisinde birçok kişi tarafından görülecektir.

  • Hız konusunda sosyal medyayı anlık olarak kullanan kişi sayısı çok fazladır. Bu yüzden reklamınızı yayınlar yayınlamaz etkileşim almaya başlayacaksınız. Durum böyle olunca ürün veya hizmet satışlarınızda reklam başarınıza göre anında artış gözlemleyebileceksiniz.
  • Fiziki reklamlara tabela parası, yer parası gibi harcayacağınız paranın yanında sosyal medya reklamları için çok daha düşük ücretler ödeyeceksiniz. Herhangi bir tabelaya ihtiyaç duymadığınız için ve reklam fiyatları düşük olduğu için cebinizi fazla yakmadan marka değerinizi oluşturabilirsiniz.
  • Yayınladığınız reklamları kaç kişi görmüş, kaç kişi tıklamış, kaç kişi es geçmiş detaylı bir şekilde raporlandırabilirsiniz. Böylece harcadığınız para karşılığında reklamın kaç kişiye ulaşabileceğini en iyi şekilde görebilirsiniz. Paranızı nereye harcadığınızı bilmek işletmenize maliyet konusunda büyük faydalar sağlayacaktır.
  • Reklamınızı yayınladıktan sonra reklamda bulunan görsel veya videoyu değiştirebilirsiniz. Aynı şekilde açıklama kısmını da aynında düzeltebilirsiniz. Böylece yapılan yanlışlıkların önüne kolay bir şekilde geçilebilir. Aynı şekilde eğer beklediğiniz etkileşimi alamadıysanız daha dikkat çekici görsel ve açıklama ile reklam yayınına devam edebilirsiniz.
  • Yayınlayacak olduğunuz sosyal medya reklamlarınızı kitleye özel hedefleme yaparak yönlendirebilirsiniz. Örnek olarak işletmeniz yemek üzerine ise sadece yemek ile ilgilenen sosyal medya kulanıcılarına reklam gösterimi sağlayabilirsiniz. Bu da maliyette ciddi düşüşe sebep olacaktır. Yemek ile ilgilenmeyen kullanıcılara reklam göstermeyip boşu boşuna gösterim sağlayıp paranızı harcamayacaksınız.

Sosyal meda üzerindeki geniş kitle sayesinde işletme veya şahsınızın reklamını en iyi şekilde yapabilirsiniz. Reklam yayınlama işi tamamen hedef kitlenin nasıl dikkatini çekeceğinizden ibarettir. Bu yüzden işinizi bir profesyonel ile yapmanızda fayda olacaktır. Sosyal medya reklamları için vereceğiniz paranın boşuna gitmesini istemiyorsanız işinin ehli kişiler sizlere yardımcı olacaktır. Biz eksabilisim.com olarak sizler için sosyal medya reklamı yayınlama hizmeti vermekteyiz. İşinde uzman ekibimiz ile çıktığımız bu yolda, arkamızda mutlu müşteriler bırakmayı hedefliyoruz. Şahsınız ve işletmeniz için reklamlarınızı en iyi şekilde tasarlayıp hedef kitleye sunmaktayız. Yayınlanan reklamın ise analizini en iyi şekilde yapıp detaylı olarak sizlere rapor ediyoruz.