Mobil Uygulama

Mobil Uygulama

Mobil uygulamalar günümüzde telefon, tablet ve laptop bilgisayarlar için kullanılmaktadır. Laptop bilgisayarlar için gelen Windows 10 mağazasından dolayı mobilde kullanılabilen uygulamaları bilgisayar için de kullanabiliyorsunuz. Windows mağazasının sunduğu bu uygulama hizmeti alanında bir ilk olup oldukça fazla ilgi görmüştür. Mobil uygulama ile kullanıcılar birçok işini kolayca halledebilmektedir. Eğer siz de son teknolojik bir mobil uygulama sahibi olmak istiyorsanız Eksa Bilişim olarak sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyarız.

Günümüzde artan mobil cihaz kullanımı ile yine mobil uygulamalarda da ciddi bir artış görülmektedir. Artık kullanıcılar her şeyi elinin altında istemekte ve gittiği her yere taşımak istemektedirler. Durum böyle olunca hem mobil sektör hem de mobil uygulama sektörü oldukça hızlı bir şekilde gelişme göstermektedir. Üzerinde çalışan binlerce kişi sayesinde her geçen gün yeni teknolojilerin, yeni uygulamaların şahidi olabiliyoruz.

Mobil Uygulama Nedir?

Biz kullanıcıların sadece görsel boyutunu gördüğümüz mobil uygulamalar, arkasında binlerce kod ile çalışan yazılımların aldığı isimdir. Mobil uygulamalar çeşitli kodlama programları kullanılarak Android, iOS ve Windows market platformları için yapılır. Mobil uygulama yapımında kullanılan en popüler program ise Microsoft’a ait olan Visual Studio’tur. Tamamen ücretsiz kaynaklara sahip olan bu program ile birbirinden güzel mobil uygulama yapılabiliyor. Fakat ciddi bir şekilde kod bilgisi gerektirmektedir. Kod yazmayı bilmeyenler malesef görsel olarak mobil uygulama tasarlayamamaktadır. Bu aşamada Eksa Bilişim olarak sizlere 7/24 destek ile mobil uygulamalar tasarlıyoruz. Tamamen sizin isteğiniz doğrultusunda olacak olan uygulamaları uygun fiyattan ve işinde uzman ekipten yararlanarak satın alabilirsiniz.

Mobil uygulamaların Android, iOS ve Windows 10 market için tasarlanabildiğini söylemiştik. Akıllı telefonlar ve tabletler üzerinden ulaşabildiğiniz bu uygulamalar kodlanırken dikkat edilmesi gereken çok önemli bir husus vardır. Her platform birbirinden farklı olduğundan dolayı hepsi için ortak bir uygulama yazmanız imkansız olacaktır ve yaptığınız uygulama çalışmayacaktır. Bu yüzden kodlayacağınız mobil uygulamayı hangi platform için yapıyorsanız, o platformu dikkate alarak tasarlamalısınız. Her platform kendi içerisinde farklı fonksiyonlara sahip olduğundan dolayı çalışma konusunda ciddi sıkıntılar yaşamamak için bu konuya dikkat etmelisiniz. Böylece mobil uygulama nasıl yapılır dendiği zaman yukarıda belirtenleri aklınıza getirirseniz siz de işinizde başarılı olabilirsiniz.

Mobil Uygulamalar Neden Kullanılır?

Android mobil uygulama ve diğer platformlarda kullanılacak olan uygulamalar kullanıcıların hayatını kolaylaştırmaktadır. Akıllı telefonların hayatımıza girişinden beri yaptığımız işler kolaylaşmış olsa da mobil uygulamalar ile bu kolaylık daha da üst seviyeye taşınmaktadır. Artık bilgisayar üzerinden yapılan tüm işleri mobil uygulamalar ile başarabilmekteyiz. Böylece bilgisayarları yanımızda taşımak zorunda kalmayarak bir yükten kurtulmuş oluruz.

Mobil uygulamalar vakit geçirmek için en iyi yöntemler arasında yer almaktadır. Özellikle sosyal medya uygulamaları bu listenin en başında yer alıyor. Kullanıcılar kendilerini özgür hissettikleri sosyal medya uygulamaları ile paylaşımlar yaparak yaşadıkları hayatı diğer arkadaşlarının gözlerinin önüne kolay bir şekilde serebiliyor. Bu vesile ile artık günümüzde akrabalara iyi olduğunuzu sosyal medya aracılığı ile gösterebiliyorsunuz.

Mobil Uygulama Tasarlatmak İçin Nedenler

Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi artık kullanıcıların çoğu mobil cihazlar kullanmaktadır. Eğer bir markaya sahipseniz ve bu markayı üst seviyelere taşımak istiyorsanız kullanıcıların olduğu platformlara yönelmelisiniz. Bu platform da mobil platformlar olduğundan dolayı mobil uygulamanızı bu platformlarda basit bir şekilde yayınlayabilirsiniz. Eğer kod bilgisine sahip değilseniz mutlaka işini bilen firmalara yönelerek markasınızın değerini oluşturması için bir mobil uygulama edinebilirsiniz. Bu mobil uygulamalar sitenizi yansıtabileceği gibi alışveriş markaları için mobilden alışveriş kolaylığı sunan uygulamalar da olabilir. Eksabilisim.com olarak işinin ehli kişilerden oluşan kadromuz ile sizlerin mobil uygulama tasarlat işinizi yapmaktan memnuniyet duyarız. Bizler için önemli olan müşteri memnuniyetidir. Bu yüzden istekleriniz doğrultusunda eksik olmayıp, fazlasıyla isteklerinizi yerinize getirmekteyiz. Detaylı bilgi almak için canlı destek sisteminden veya telefon numaraları üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.